Viktorka to v Chrudimi umí. Předvedla lekci z produktivity a veze si cenné tři body

17. 8. 2019 | Martin Svoboda / foto: Pavel Werner

Časy se mění. Viktorka zase střílí góly! A co víc, díky tomu začala vozit i body z venku. To, co bylo ještě před pár měsíci nepřekonatelnou prekážkou, se stává realitou. Viktoriáni v krátké době podruhé vyplenili chrudimský MFK a mohou se třemi výhrami sebevědomě vyhlížet dalšího soupeře. V tabulce F:NL se už dotýkají pomyslného pódia.

5. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 17. 8. 2019, 10:15
logo

MFK Chrudim

FK Viktoria Žižkov

0:3 (0:2)
logo

Branky: 29. a 52. Batioja , 35. Gil. Rozhodčí: Hanousek - Vlček, Vitner. ŽK: Vencl - Opluštil, Tusjak, Batioja. Diváci: 1290 

MFK Chrudim:
Mrázek – Řezníček, Krčál, Vencl, Hlavsa (75. Mastík) – Hynek (59. Sulík), Kesner, Čáp (54. Drahoš), Froněk – Rybička, Vašulín.
FK Viktoria Žižkov:
Švenger – Řezáč, Březina, Opluštil, Tusjak – Urbanec, Gil (68. Čapek), Súkenník, Bazal – Batioja (81. Cabadaj), Diviš (77. Guti).

Reportáž

Chrudimští fotbalisté vstoupili do souboje proti Žižkovu bez tří hráčů základní sestavy, značné absence se z počátku vůbec neprojevily. Domácí byli od úvodní minuty jasně lepší, Viktorii přehrávali a vytvořili si slušné brankové příležitosti.

Gól na kopačce měl nejčastěji Petr Rybička, který si hned dvakrát vylámal zuby na brankářovi Milanu Švengerovi, který byl v úvodní půlhodince v pořádné permanenci. Kvalitní návštěva v Chrudimi viděla silnou převahu domácího týmu, ve finální fázi se ale čtvrtý tým tabulky neradoval.

A následně přišel trest. Žižkov, který skvělým taktickým výkonem ubránil akce Chrudimi a spoléhal na rychlé protiútoky, udeřil dvakrát během šesti minut. Nejprve smrtící akci nadvakrát zakončil Augusto Batioja - 0:1. Zmar Chrudimi podtrhl parádní střelou pod břevno Luis Miguel Gil - 0:2. Po dvou rychlých gólech se Žižkov uklidnil a po zbytek zápasu si vypracované vedení hájil.

Domácí se po pauze ještě nadechovali k obratu, veškeré naděje ale zmařil další dorážkou Augusto Batioja - 0:3. Viktoria předvedla v Chrudimi velmi koncentrovaný a takticky skvěle zvládnutý výkon, za který si vítězství 3:0 zasloužila. Domácí si naopak na další bodový zisk budou muset nejméně týden počkat.

Zdroj: www.fnliga.cz

logo logo
7. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 12. 9. 2021

FK Viktoria Žižkov

MFK Vyškov

1:4
logo logo
8. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 19. 9. 2021

FC Zbrojovka Brno

FK Viktoria Žižkov

20:00
14. 9. 2021

Nábor mladých nadějí proběhl ve skvělé atmosféře a za krásného počasí

12. 9. 2021

Nepříjemná moravská facka na Seifertce. Vyškov uštědřil Viktorce výprask

11. 9. 2021

Na Žižkov přijíždí nováček z Vyškova. Viktorka bude hájit domácí neporazitelnost

9. 9. 2021

Z Liberce přichází mladá krev. Útočník Diamé a záložník Kytka budou na Žižkově hostovat do konce podzimu