Bezchybná defenzíva a bombarďák Březina. Viktorka porazila Zbrojovku 1:0.

26. 10. 2019 | Pavel Werner

.

13. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 26. 10. 2019, 13:00
logo

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FC Zbrojovka Brno

1:0 (0:0)
logo

Branka: 70. Březina, Rozhodčí: Ginzel - Dobrovolný, Bureš - Denev, ŽK: Vaněk, Pavlík, Šural (BRN), Diváci: 1453.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
Švenger - Bazal, Opluštil, Březina, Tusjak - Súkenník, Gil (82. Petrlák), Batioja - Diviš (89. Cabadaj), Čapek (60. Urbanec), Martan.
FC Zbrojovka Brno:
Floder - Sedlák, Pavlík, Šural, Eismann - Bariš, Vaněk (71. Fousek), Štěpanovský (74. Krška), Šumbera - Růsek (65. Magera), Přichystal.

Reportáž

Spíše boj a válka, než nějaká velká podívaná. Na tom se shodli aktéři dnešního zápasu takřka jednomyslně. Hráči Viktorky ale přidali trochu navrch v bojovnosti a obětavosti a slaví veledůležité vítězství. Soupeř přijel pod Žižkovský vysílač se sérií třech výher v řadě, ve kterých vsítil respekt budících deset branek. Trenérské duo Hašek & Sochor však Žižkovu družinu připravilo na souboj s nedávným exligistou velmi dobře. V sestavě zůstal na pravém beku Bazal, v útočné vozbě se Diviš posunul doprava a na hrotu dostal příležitost Čapek. Od prvních minut dávala naše defenzíva jasně najevo, že lacino své gólové konto Moravané tentokrát nerozmnoží. A naopak to byl brankář hostí, který se musel na druhé straně činit. Už v 8. minutě vydláždil americko-českou ulici Gil pro Diviše, ale Folder Zbrojovku poprvé zachránil. Jen pár vteřin poté se postavil k trestňáku Březina a jeho typická jedovka nadělala strážci brněnské svatyně hodně problémů. Nadějně poté vypadaly i střelecké pokusy Martana a Gila, ale do kabin se šlo za bezbrankového stavu. Ve druhém poločase se před solidní návštěvou bezmála 1500 diváků pokračovalo podle stejných not. Po hodině hry dostal pobídku ke změně stavu Martan, výborně se uvolnil ve vápně, ale rozhodl se nechat fanoušky ještě nějaký čas v napětí. Jeho stoprocentní šanci zlikvidoval výborný Folder a náš forvard schoval hlavu do dlaní. Rozhodnutí přinesla 70. minuta. Míč si 25 metrů od brány postavil Březina a složil reparát s vyznamenáním. Míč po střele, za kterou by se nemusel stydět ani Ronaldo, zatloukl o břevno do sítě a kotel za bránou propadl euforii. Zbytek zápasu si už Viktorka pohlídala a slaví tak důležité domácí vítězství a tři body. Těch už mimochodem za 13 kol nasbírala 2x tolik, jako za celý loňský podzim.

Ohlasy

Zdeněk Hašek (FK Viktoria Žižkov): „Viděli jsme bojovné a důrazné utkání. Svému mužstvu musím poděkovat za nasazení a způsob, jak to dnes zvládlo. I s ohledem na naše poslední výsledky je to pro nás velmi důležité vítězství.“

logo logo
přát., Příprava, pá 17. 11. 2023

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FK Dukla Praha

1:2
logo logo
přát., Příprava, so 20. 1. 2024

Bohemians Praha 1905

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

10:30
10. 11. 2023

Viktorka zakončila nepovedený podzim prohrou v Příbrami

9. 11. 2023

Viktorka chce v Příbrami zakončit podzim kvalitním výkonem a bodovat

5. 11. 2023

V žižkovském dopoledni zahřály fanoušky jen klobásy a jitrnice, Viktorka podzimní derniéru výsledkově nezvládla

3. 11. 2023

Domácí podzim uzavře na Seifertce duel s Jihlavou, snídat se budou jitrnice a jelita